Články a postřehy » Ego

Ego je zdrojem všech konfliktů a válek na světě. Jsou to veškeré strachy, obavy, žárlivost a jakékoli jiné negativní emoce člověka. Neustále je nespokojeno, protože nemůže dosáhnout na vše, co by chtělo.

Ego


Ego žije v minulosti a budoucnosti. Na rozdíl od duše, která žije pouze tady a teď. Ego, se snaží ukázat, aby fikce našeho života vypadala jako skutečnost.
Ego občas ustupuje jako například v hlubokém bezesném spánku. Proto je spánek pro nás velmi důležitý. Dále ustupuje tam, kde je láska, taková ta bezpodmínečná. Taky při sexu, pokud je to hluboké odevzdání, skutečný vnitřní radostný prožitek.Zbavit se ega, znamená stát se součástí božské podstaty.

Lidé hledají sami sebe ve vnějším světe, Ale náš svět je uvnitř nás. Kamkoli půjdete, kdekoli budete hledat, tak vězte, že už to máte. Lidé hledají podpůrné skupiny, hledají své učitele, různé terapie, čtou velké množství knih. To je v pořádku. Ale je nutné si uvědomit, že nejde o nalezení něčeho nového, ale uvědomění si, že už to víme. Nemusíme se zdokonalovat, jelikož jsme podstatou již dokonalí. Jde o to, abychom si uvědomili svou dokonalost. Naše ego nám hledá chyby, které na sobě máme. Naše duše nám povídá, že jsme již dokonalí. Většinou věříme egu a vidíme na sobě tolik chyb. Kolik z nás si řekne, jsem dokonalý nebo dokonalá, jsem nádherná bytost a myslí to naprosto vážně. Když je dobře, tak to občas tak cítíme, ale většinou podléháme kouzlu ega a kritizujeme se.
Když máte nějaký problém, tak vnímejte pocity, které máte a hledejte řešení, které se vám nabízí. Odpovědi máte ve svém nitru, ačkoli tomu občas nevěříte. Nikdo vám nemůže nelépe poradit, než vy sami. Když je problém, je třeba ho řešit. Pochopit.Je důležité se podívat do svého nitra. To se dá pouze v meditaci, ve zklidněném stavu, abyste rozuměli svým pocitům bez ega, bez falešného proroka.
Buďte sami sebou. S nikým se nesrovnávejte, protože budete nespokojeni. Každý z nás je tady sám za sebe a má své kvality, které nemá žádný jiný člověk. Když jsem takový nebo taková, tak to prostě tak je a nemohu být nikým jiným. Pokud se s touto představou nemohu smířit, jdu dobrovolně cestou celoživotního trápení, nespokojenosti a neštěstí.

Od malička jsme vychovávání v představách jiných, jak bychom se měli chovat, jak vypadat, co říkat, co je důležité, co méně a tak jsme formování do tvarů, které nepatří nám, ale jiným lidem. Ti lidé, kteří nás formují, jsou taky vytvarování podle přestav jiných lidí, takže si nakonec uvědomíme, že jsme všichni někým jiným a nic není skutečné, ale opravdu žijeme ve světě fikce a nekonečném množství masek, pod kterými se skrývají nádherné sami sebou nemilované osobnosti.
Moudří lidé nám ukazují způsob, jak vidět v sobě svou originalitu, abychom mohli být sami sebou, dávají nám pocit, že jsme přijati takoví, jací právě jsme s klady i zápory, jelikož náš svět je duální a je naprosto přirozené mít obě strany mince v sobě.
V našem životě je učitelka, která nás provází od samého začátku až do konce. A tím je naše intuice. Našim barometrem jsou naše pocity.
Ego je velmi vynalézavé. Pokud jsme už došli to fáze, kdy si ho uvědomujeme a umíme si ho zpracovat, naše ego objeví další možnost, jak se k nám dostat. Je velmi vynalézavé. Nevzdává se, protože je to egoistické ego a chce jen zvítězit. Jeho cílem je moc a nadvláda. Velmi často se schovává za láskyplnné činy a není jednoduché ho rozpoznat. Ale duše, ta ho vždy pozná. Můžeme mít falešný pocit, že žijeme s opravdovou láskou, pomáhám ostatním, ale proč se cítíme tak nespokojeně? Je to výborná otázka, kdy rozpoznáme, že něco není v pořádku. Naše duše nám vysílá signál, že máme co do činění s egem. Jedině my sami můžeme v meditaci dojít k příčině svého nespokojeného pocitu, jedině my, můžeme odhalit zákeřné ego, pochopit ho a uvědomit si jej.
Buďme vždy a za všech okolností sami sebou. Žijme se stoprocentním svědomím a stoprocentním vědomím. Vnímejme své pocity, naslouchejme jim i své intuici. Nenechme se ovládat jinými lidmi, kteří by získali nad námi moc. Žijme tak, abychom byli zdraví a né ne-mocní. Abychom měli moc nad svým životem, abychom byli pány své mysli. V našem životě by měla být radost, proto dělejme to, co nás baví, co nás činí šťastnými. Malujme, tančeme, milujme se, zpívejme, objímejme se. Radujme se ze života, který jsme dostali. Každý náš den, je dar, který nám byl věnován. Proto si vychutnejme každý okamžik tady a teď. Dávejme svou životní energii do svého života. Respektujme životy ostatních lidí, kteří si jej chtějí prožít podle sebe. Náš život je tím nejdůležitějším a naším úkolem je ho plně využít a prožít ho jak nejlépe dovedeme s láskou, soucitem a pokorou.