Články a postřehy » Má malá páteční úvaha

Pohybuji se v oblasti ,,esoteriky, duchovna a alternativních směrů, už dvacet let. Mám možnost pozorovat lidi, kteří prošli mým životem ať na malou chvilinku nebo na delší čas.

Má malá páteční úvaha

Někteří jsou velmi moudří lidé, kteří pochopili, že i v těchto oblastech jde hodně o pozici, o pocit moci, o peníze a že Ego je v hodně případech pánem situace.

Lidé jsou chytří a ví, jak využít toho, po čem hodně lidí tak touží. Pracuje se hodně se slovy a terapiím, které fungují a jejich vliv je značný, se přiřadí jiné jméno, které naláká a tak vznikají další a další terapie, které nejsou v podstatě ničím novým.

Opravdu to pozoruji již hodně let a v podstatě hodně toho, co je teď nové, jsem už před lety znala a pracovala s tím. Jen jsem to neuměla tak honosně nazvat.

Vnímám, jak umí lidé s novými ,,duchovními,, vlnami obchodovat.

Dávají se tak zajímavé názvy, na které lidi slyší a jsou ochotni zaplatit nemalé peníze za nové terapie, které jsou určitě ty pravé, protože jsou nové, lepší, než ty předešlé a tak odduševnělé.

Za těch dvacet let se spoustu změnilo. Otevřely se možnosti pro osobní růst.

Je tolik možností, jak dostat pomocnou ruku na cestě sebepoznání.

Ať se podíváte kamkoli, vidíte přenášky, semináře, webináře, reklamy, píší se knihy, ve kterých se dozvídáte podobné věci, slyšíte tolik internetových vstupů, že si můžete vybírat kdo vám energeticky vyhovuje a komu věříte.

Ale pozor......

Jde o to, nezůstat jen u pravidelné účasti na seminářích a přednáškách, na tom, aby člověk byl přilepený na notebooku a po večerech hltal jedno video za druhým a nakupoval nové a nové

duchovní knihy.

Je potřeba opravdu pochopit, že to, co slyšíte a čtete, opravdu už dávno víte.

A pokud přece jenom informace sbíráte, tak je umět použít ve vlastním životě.

Dobře si zjistěte informace o terapeutovi, který vám předává energii v podobě informace.

Každého, kterého si vyberete, potřebujete potkat. Je pro vás v daný okamžik ten pravý.

Ale měli byste vnímat, že se váš život posouvá, že vás terapeut dokáže motivovat natolik,

že dostanete chuť na sobě pracovat, že vám dá energii, víru a sílu začít pouštět do života pozitivní změny, nebát se čelit novým výzvám a otevřít se sami sobě.

Práce dobrého terapeuta je to, naučit ostatní, aby žádného terapeuta nepotřebovali a měli svůj život ve svých rukách.

Jen úžasné pomocníky na vaší cestě.....

S láskou, Renát.