O mně

Renáta Kutačová

Jmenuji se Renáta. Kdyby to někomu nestačilo, tak přidávám své příjmení,Kutáčová.

V současné době bydlím ve Frýdku - Místku a cítím, že bych se ráda ještě posunula více k horám, více do přírody, obklopila se dřevem a kamením, které mne nabíjejí úžasnou energií.

Jsem narozena 22. června ve znamené raka. Jako dar mi byla dána intuice a velká trpělivost.

Jsem si těchto darů plně vědoma a využívám je na své životní cestě.

Už vím, že jsem se narodila, abych v tomto životě vyrovnala karmické partnerské vztahy a abych byla průvodcem osobního růstu ostatním lidem.

Jelikož jsem račice, nejdůležitější je pro mne fungující rodina. A jelikož mám vyrovnat karmu v partnerských vztazích, celým mým životem procházejí muži, díky kterým jsem se naučila odpouštět a i přesto, že jsem se cítila jimi zrazována a klamána, jsou stále v mém životě, nyní už v čistém vztahu.

Ukázali mi mé stinné stránky plné strachu, nízké sebedůvěry a nedůvěry sama v sebe. Pochopila jsem jejich úlohu a také mé karmické zatížení vůči nim a otevřela jsem se cestě k pochopení svého života.

Velmi významnými muži v mém životě jsou mí dva synové Ondřej a Matěj. Oba dva mne podporují na mé cestě a jejich názory jsou pro mne velmi důležité.

Matěj mi dal v současném životě nejcenější dar. Zůstal naživu, když prožil svou klinickou smrt, způsobenou pádem do horské řeky, když mu byly dva roky. Skoknčil na ARU ve fakultní nemocnici v Ostravě a já poprvé chodila do kaple a modlila se k Bohu. Ty modlitby byly z hlouby mé duše a udělala jsem s Bohem první dohodu ve svém životě.

Prosila jsem ho, aby mi vrátil zpátky syna a vzal si na oplátku to, co bylo pro mne velmi důležité a to mé manželství. Do roka a do dne se vše vyplnilo.

Různými dalšími cestami a oklikami jsem se dostala k lidem, kteří pracovali s alternativní medicínou a seznámili mne s reiki. Dozvěděla jsem se od nich, že to byli právě oni, kdo posílali životadárnou energii Matějovi, když ležel v klinické smrti. A od této chvíle začala má cesta.

První stupeň reiki, hned následoval druhý stupeň reiki a začala jsem se věnovat léčení. Výsledky byly skvělé. O klienty jsem neměla nouzi.

Pak přišla doba, kdy jsem se začala věnovat svému novému partnerovi a svým dětem a přestěhovala jsem se z Ostravy do Frýdku-Místku. Práce s lidmi skončila a já žila jen pro svou rodinu. Po několika letech jsem ucítila, že ztrácím radost ze života, že mi něco chybí, že chybí kus mne.

Přemýšlela jsem čím to je, co mi chybí,co bych chtěla dělat a uvědomila si, že potřebuji opět jít svou cestou a pracovat s lidmi. Připadalo mi ale, že nemám co nabídnout, že nic neumím. A tak jsem začala chodit na kurz kineziologie a má cesta už zase měla směr.

Následoval mistrovský stupeň reiki, učitelský stupeň reiki, seznámila jsem se s lidmi podobně naladěnými a opět jsem měla život ve svých rukou. Má intuice mne vedla směrem, který byl určen pro mne a já se vzdělávala a věnovala se lidem kolem sebe.

Začala jsem naslouchat svému vnitřnímu hlasu, který mi ukazuje cestu, dává mi odpovědi na mé nejhlubší otázky, posílá poselství pro mne i pro ostastní lidi. Přestala jsem pochybovat o své intuici a vím, že ji mám vždy poslechnout.

Stále se učím rozlišovat mezi intuicí a hlasem Ega. V současné době je rozdíl většinou znatelný, ale občas se Ego chová velmi láskyplnně a tak je pro mne velkou výzvou stále si uvědomovat své pocity a emoce.

V jedné chvíli, již před hodně léty mi můj vnitřní hlas oznámil, že mám vést meditace. Nevěděla jsem kde a jak , ale dlouho jsem nepochybovala a začala jsem zajišťovat prostory a hledat knihy, které by mi ukázaly, jak se to vlastně má dělat.

Začala jsem vést meditace nejprve ve Starém Městě, pak jsem vedla meditace na Ostravici a nyní jsem ve Frýdlantě nad Ostravicí v energeticky úžasném prostředí Harcovky, kde využívám prostor solné jeskyně.

Nyní pořádám přednášky, semináře, organizuji ezoterické festivaly jak pro dospělé tak děti. Přednáším žákům a studentům na téma Vztahy v našem životě. Píši knihy a věnuji se naší škole ŠIV (škole intuitivního vnímání), jezdím na rozhovory do televize Cesty k sobě a nahrávám krátká videa, která je možno vidět i na Youtube.

Poslouchám hlas své duše, hodně medituji a rozhoduji se o všem sama. Spoléhám na sebe jako na nejlepšího přítele, ale také jsem obklopena lidmi, na které se mohu spolehnout, kteří jsou ochotni mi vždy podat pomocnou ruku a podporují mne.

22.12.2016 jsem pokřtila svou první knihu Kouzelné meditace, která je výsledkem mé dlouholeté práce.K této významné události jsem přidala další dárek a to meditační CD, které bylo namluveno s velkou láskou.Podrobnosti najdete v sekci Články a postřehy.

V březnu roku 2017 jsem podstoupila týdenní pobyt ve tmě, který byl pro mne jednou z nejhezčích aktivních dovolených v mém životě.  Nastoupila jsem zde jako vyhořelý člověk bez vidin dalších dní a odešla jsem prozářena vnitřním štěstím.Ve tmě jsem navázala hluboký kontakt sama se sebou, uvědomila si, jak jsem pro sebe důležitým člověkem a že mépřátelství sama se sebou je to nejcennější.Ve tmě jsem vytvořila hodně projektů, které jsem všechny dotáhla do konce a začala psát dětskou knihu, která je v současné chvíli v nakladatelství a jmenuje se o Moudré tmě.Byly vydány k této knize i kartičky a pexeso. Vše najdete na těchto stránkách v sekci Doporučuji.

V současné době jsme založili s Radimem Syřinkem Oázu vědomi, kde se konají velmi zajímavé akce.

Založili jsme školu Intuitivního vnímání ŠIV, která je jedinečná svým zaměřením a obsahem.Smyslem této školy je naučit lidi používat své přirozené dary, jakými je intuice, laskavost, soucit a představivost.

Škola má 10 tříd a trvá od září do června. Abychom školu a naše akce prezentovali, nahráli jsme v internetové televizi Cesty k sobě rozhovor pod názvem Návrat k duši a intuici. Odkaz na toto video máte sekci Doporučuji.

V prosinci 2018 jsem vydala dvě nové knihy O moudré tmě, která je určena pro děti i dospělé a druhá Naděje, ve které jsou ozdravující básně. Náhled v sekci Doporučuji.

 Můj život je velké dobrodružství. Dovoluji si ho prožívat s radostí i smutkem, se smíchem i pláčem. Dovoluji životu, abych žila naplno a se vším, co mne dovede k mé celistvosti.

Vím, že cesta ke světlu vede přes stíny. A proto je příjmám, i když to občas velmi bolí. Dělím se s lidmi o své prožitky, protože zkušenost se má předávat dál.

Vnímám svůj život s velkou pokorou a hlubokou úctou k Bohu (všeobjímající energie-Božský zdroj) a tudíž i k vám. Ráda se budu podílet o své zkušenosti i na těchto stránkách a uvítám i vaše životní prožitky, byť jsou jakékoli.

s láskou, Renát.

Renáta 1
Renáta 2
Kéž jsou všechny bytosti